21:00 / E Premte, 20 Shtator 2019

Pitoni gjigant del nga muri në shtëpi, tmerron familjen

Një familje përjetoi tmerr teksa në murin e banesës ku jetojnë, një gjarpër piton, me përmasa gjigante, kishte arritur të depërtonte dhe kishte ngecur mes dy muresh, duke rrezikuar që t’i sulmonte.

Në videon e mëposhtme, shikoni momentet dramatike kur disa njerëz çajnë murin e jashtëm dhe më tej atë të brendshëm, për të larguar që andej, gjarprin me fuqi të lartë helmuese.

E gjitha ndodhi në Chachoensao, Tajlandë, raporton noa.al duke cituar mediat vendase.

Burri 66-vjeçar, Somsak Wongwharasin, tregoi sot se u shokua dhe tmerrua njëkohësisht nga zbulimi i frikshëm në kuzhinën e shtëpisë.

Ai thirri për ndihmë dhe disa njerëz, përfshirë një ekspert për kapjen e gjarpërinjve, mbërritën duke shkatërruar muret dhe nxjerrë që andej pitonin.