22:53 / E Mërkurë, 26 Qershor 2019

Plot qetësi dhe klas, Salah gjen golin në Kupën e Afrikës

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kupës së Afrikës në mes të Egjiptit dhe Kongos.

Egjiptianët janë duke fituar me rezultat 2-0 pas 45 minutave të parë.

Golin e dytë në këtë ndeshje e shënoi Mohamed Salah.

Sulmuesi i Liverpoolit realizoi qetësisht duke e lënë pa asnjë mundësi portierin kundërshtar. /IndeksOnline/