12:16 / E Enjte, 26 Mars 2020

Pogba me “frizurë” të re, tregon se çfarë po bën në karantinë

Futbollistët e Premierligës nuk do të kthehen në fushë të paktën deri me 30 prill si masë mbrojtëse nga koronavirusi.

Yjet e skuadrave kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar për aktivitetet e tyre brenda shtëpive ku po qëndrojnë me familjet e tyre, shkruan Indeksonline.

Paul Pogba ka postuar një vide, ku përveç mesazhit të dhënë ai shihet se ka ndryshuar edhe pamjen duke i prerë flokët.

Këtu po kaloj pjesën më të madhe të kohës në shtëpi i mbyllur. Unë jam me vogëlushin(djalin e tij). Ne po luajmë futboll, duke mashtruar përreth. Unë dribloj para tij derisa ai të rritet dhe të bëjë të njëjtën gjë për mua!

Këto janë gjërat që mund të bëni në shtëpi nëse keni një kopsht, nëse jeni brenda … Edhe në një apartament të vogël me një top shkumë, siç kemi bërë në të kaluarën. Ne luajmë, i thyejmë gjërat, i themi keq prindërve tanë dhe vazhdojmë – po bëj shaka!

Do t’ju shoh së shpejti, në fushë. Qëndro në shtëpi, mirë? “

Pogba ka bërë vetëm tetë paraqitje këtë sezon, të fundit në dhjetor për shkak të problemeve të vazhdueshme të kyçit të këmbës. /IndeksOnline/

Mos i humb