12:03 / E Martë, 27 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Policia e Kosovës aksion, kujdes ku parkoni veturën!

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar gjithësej 872 tiketa trafiku.

Sot në orët e paradites, Policia e Kosovës ka zhvilluar aksione në pjesë të ndryshme të kryeqytetit, derisa ka gjobitur veturat e parkuara keq, shkruan Indeksonline.

Zyrtarët policor kanë gjobitur shoferët që kanë parkuar automjetet në vendin jo të duhur.

Kujtomë faktin se Komuna e Prishtinës në pjesë të ndryshme të qytetit ka vendosur shtylla anti-parking, dhe jo rrallë herë ato janë dëmtuar nga persona të papërgjegjshëm. /Indeksonline/