09:39 / E Hënë, 19 Shkurt 2018

Policia e trafikut tolerante për festa

Policia e Kosovës, gjatë vikendit festiv është treguar tolerante ndaj pjesëmarrësve në trafik.

Derisa zakonisht policia brenda ditës shqipton rreth një mijë gjoba kundërvajtëse, të shtunën dhe të dielën janë gjobitur 860 persona, transmeton Indeksonline.

Derisa te shtunën, ditën e përvjetorit të 10 të pavarësisë së Kosovës janë gjobitur 312 qytetarë për shkelje të rregullave në trafik, të dielën numri i gjobave ka shkuar në 548./Indeksonline/