15:22 / E Hënë, 13 Korrik 2020 / indeksADMonline

Policia jep detaje për aksidentin në Brecë

lajmi-fundit-indeksonline

Policia Rajonale e Prishtinës ka njoftuar se sot rreth orës 13:00, ka pranuar informatën për një incident në fshatin Brecë të Podujevës, transmeton IndeksOnline.

“Bazuar në të dhënat fillestare dyshohet se një traktor deri sa ishte në lëvizje në një terren malor, për shkaqe akoma të panjohura deri tani ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur, ku janë lënduar rëndë dy persona”, ka deklaruar Flora Ahmeti, zyrtare për informim në Policinë e Kosovës.

Njëri nga personat e lënduar nuk ka arrit të përballojë plagët dhe i njëjti në vend ngjarje ka ndërruar jetë. Vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Personi tjetër i lënduar është dërguar për tretman mjekësor ndërkohë që me rastin po merret njësitet kompetente./IndeksOnline/