08:45 / E Mërkurë, 29 Nëntor 2023 / MSH

Policia kap kontrabanduesin e mallrave në Zveçan, të njëjtin e kërkonte edhe INTERPOL-i

Në Zveçan është arrestuar një i dyshuar për kontrabandim mallrash dhe heqje apo dëmtim të vulave zyrtare.

Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur dje, në fshatin Zhetkovc.

I dyshuari në fjalë është ka rezultuar të jetë i kërkuar nga INTERPOL-i, si dhe nga autoritetet serbe.

I njëjti, me urdhër të prokurorit, është dërguar në mbajtje.