16:05 / E Enjte, 25 Prill 2019

Policia kontrollon shtëpinë e ish-presidentit, gjen miliona para të paluara

Policia dhe prokuroria po vazhdojnë me hetime ndaj ish-presidentit sudanez, Omar Al Bashid.

Në kontrollën e fundit bërë rezidencës së tij, policia ka gjetur miliona para të ndryshme, shkruan Indeksonline.

Ata gjetën një valixhe të mbushur me 351,000 dollarë, 6 milionë euro dhe 5 miliardë paund sudaneze.

Gjetja e fundit është një dëshmi e pastërt për dyshimet e shtetit se Al Bashid ka pastruar para. Ish-presidentit aktualisht është në një burgë të sigurisë së lartë./Indeksonline/