19:18 / E Enjte, 22 Tetor 2020

Ponte Prizreni shënon fitore historike, arrin në gjysmë-finale të Superkupës së Kosovës

Skuadra e Basketbollit kosovar, Ponte Prizreni ka arritur të shënoj fitore historike sot.

Ata mposhtë Golden Eagle Yllin në ndeshjen çerek-finale të Superkupës së Kosovës me rezultat 93-103, transmeton Indeksonline.

Tek Prizreni u dalluan Arti Hajdari me 27 pikë, kurse transferimi më i ri këtë verë, T.Nicholas pati 25 pikë.

Ponte Prizreni përgjatë tërë ndeshjes ishin më të mirë dhe e merituan fitoren./Indeksonline/