14:59 / E Diele, 22 Shtator 2019

Portieri egjiptian vjen me pritjen e shekullit

Portierët janë ndër lojtarët më të nënvlerësuar në një fushë futbolli.

Zakonisht janë sulmuesit ata që vjedhin titujt për golat që shënojnë sepse, në fund të fundit, kjo është ajo që fiton ndeshjet.

Më pas mesfushorët marrin me siguri shumën e dytë të shtypit pozitiv, të ndjekur nga mbrojtësit dhe më në fund portierët.

Portieri egjiptian, Mahmoud Gad ka shkuar virale për nxitimin e tij jashtë golit për të pastruar topin me një goditje me kokë zhytjeje përpara se të vraponte për të shpëtuar në minutën e fundit.

Në videon më poshtë, pasi Gad dërgon topin larg, një lojtar kundërshtar e godet menjëherë drejt golit dhe duket se po hynbrenda.

Por 22-vjeçari arrin të rikthehet në kohë për të devijuar topin mbi portë. Reagimi i tij më pas i thotë të gjitha./Indeksonline/