10:18 / E Enjte, 30 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Portieri i Torinos si Pirlo, gjuan goditjen e dënimit në minutat shtesë (Video)

Torino mposhti Carpin me rezultat 2-0 dhe kaloi në fazën tjetër të Kupës së Italisë.

Mirëpo e veçanta e kësaj ndeshje ishte portieri i Torinos, Vanja Milinkovic-Savic.

Ai mori përgjegjësinë të gjuaj një goditje dënimi në minutat shtesë të ndeshjes në një distancë rreth 30 metra.

Fati nuk ishte në anën e tij, pasi Milinkovic-Savic arriti vetëm të godas shtyllën. /IndeksOnline/

Temat: