08:44 / E Mërkurë, 12 Gusht 2020

Portland Timbers triumfon në Ligën Amerikane (MLS)

Portland Timbers më në fund kanë marrë në duar trofeun e MLS-së Amerikane.

Ata në finale të Play-offit mposhtën Orlando Cityn me rezultat 2-1, shkruan Indeksonline.

Golat për Portlandin i shënuan Mabiala në minutën e 27-të dhe Zuparic në minutën e 66-të të ndeshejs.

Ndërsa golin e vetëm për Orlando Cityn e realizoi Pereyra në minutën e 39-të. /IndeksOnline/