16:16 / E Premte, 13 Prill 2018

Posta nderon Gjilanin me dy pulla postare

a��Kryetari i KomunA�s sA� Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pranuar zyrtarisht pullat postare me pamje tA� qytetit nga ana e kryeshefit ekzekutiv tA� PostA�s sA� KosovA�s, Sejdi Hoxha.

Haziri me kA�tA� rast e falA�nderoi PostA�n e KosovA�s qA� e ka zgjedhur Gjilanin pA�r ta promovuar emisionin e ri tA� pullave postare.

a�?A�shtA� nder i veA�antA� pA�r Gjilanin qA� tashmA� e kemi pullA�n postare dhe ju falA�nderoj shumA� pA�r kA�tA�. Mund tA� them se kjo A�shtA� ditA� historike pA�r qytetin tonA�a�?, tha Haziri, njoftona kumtesa pA�r media.

Hoxha, theksoi se nA� pullat postare janA� dy pamje tA� Gjilanit, ajo e vitit 1925 dhe e vitit 2018, si simbolikA� e tA� resA� me tA� vjetrA�n.

a�?NA� kuadA�r tA� emisionit tA� pullave postare me komunat si PostA� e kemi pA�rzgjedhur Gjilanin pA�r promovim. Pullat janA� simbol i mirA� sepse e prezantojnA� qytetin dhe vlerat kudo nA� botA�. Urime juve dhe gjithA� qytetarA�ve tA� Gjilanita�?, ka thA�nA� Hoxha.