10:05 / E Shtunë, 06 Mars 2021 / Ç.Q

Pranverë me mot të lëkundur: 7 veshje që do i shihni kudo këtë sezon

Pasi në disa qytete të Kosovës, ra borë, motin e pasoi një ndryshim krejt tjetër dhe tani duket se jemi fiks në pranverë! Por, mos u gëzoni kaq shpejt. Kjo javë pritet të ketë reshje shiu, edhe pse temperaturat nuk do të ulen shumë.

Me gjithë këto lëkundje moti, ekspertët parashikojnë 7 veshje që pritet t’i shohim kudo gjatë pranverës. Sekreti i tyre? Thuajse të gjitha kanë elementë të të gjitha stinëve.

Ekspertët e modës për Who What Wear thonë se jelekët janë rikthyer këtë sezon dhe sugjerojnë t’i kombinoni me bizhuteri gold.
2. Sete ose pantallona + Bluzë në të njëjtën ngjyrë
Nëse dëshiron ta rikrijosh veshjen, por ke ftohtë, zgjidhja është e thjeshtë: Çizme të gjata.

4. Fund “me pala” + Xhaketë + Këpucë të sheshta

5. Bluzë me jakë + Pantallona lëkure

5. Bluzë me jakë + Pantallona lëkure
6. Fustan xhins + Çorape + Sandale