18:08 / E Premte, 09 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Premier Liga publikon më të mirët e muajit tetor

Premier Liga ka treguar se kush ishin lojtari më i mirë, trajneri më i mirë dhe goli më i mirë i muajit tetor.

Lojtari më i mirë i muajit tetor është zgjedhur sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang pas perfomancave të mira të tij.

Ai arriti që gjatë muajit të kaluar të shënojë pesë gola në tre ndeshje, duke qenë lojtar kyq tek ekipi i Arsenal. Për ta fituar këtë çmim lojtari i Arsenal mposhti lojtar si Barkley, Martial, Fernandinho, Callum Wilson dhe Mat Ryan.

Trajneri i muajit tetor është zgjedhur menaxheri i Bournemouth, Eddie Howe. Ai arriti të mposhtë trajner si Pep Guardiola dhe Sarri.

Bournemouth është duke zhvilluar një kampionat mjaft të mirë, ku për momentin gjendën në vendin e gjashtë.

Goli më i mirë është zgjedhur i Aaron Ramsey kundër Fulham. Pas një aksioni të mrekullueshëm, Ramsey e mbylli në mënyrën më të mirë të mundshme./Indeksonline/