22:50 / E Hënë, 06 Korrik 2020 / indeksADMonline

Premierliga konfirmon zero raste pozitive me COVID-19

Pas çdo ndeshje, së paku dy herë në javë, futbollistët në Premierligë testohen për COVID-19.

Derisa javën e kaluar doli një pozitiv duke mos u zbuluar lojtar apo staf teknik i cilës skuadër, këtë herë të gjitha ekipet janë të pastra.

Premierliga ka konfirmuar se pas testimeve të 1,973 lojtarëve dhe stafit të klubeve nga 29 qershor deri me 5 korrik, të gjithë kanë rezultuar negativ.

Kështu, Premierliga mund të vazhdojë t’i zhvillojë ndeshjet e mbetura për ta mbyllur sa më parë sezonin.