08:26 / E Enjte, 18 Nëntor 2021 / C E

Presidenti Biden i jep gaz Hummerit të ri elektrik në Detroit

Presidenti amerikan Joe Biden ka vozitur Hummer-in e ri, tërësisht elektrik të General Motors, me një shpejtësi të madhe, e për të cilin më pas ka deklaruar se ishte edhe më i shpejtë se Corvette Stingray i tij.

Presidenti ka qëndruar të mërkurën në fabrikën e automjeteve elektrike, të prodhuesit të automjeteve në Detroit, Michigan, ku po ndërtohet Hummer-i i ri i GM, dhe i testuar.

Bideni e mbylli pistën përpara se të përplaste frenat e më pas u kthye për të bërë shaka për mediat.

Këtë herë, Biden nuk e humbi pikën aq keq sa bëri gjatë një testimi të ngjashëm në kamionin e ri elektrik të Ford-it në maj.

Biden njihet si një njeriu i apasionuar pas veturave, pasi në vitin 2016, kur ishte zëvendëspresidenti i Barack Obamës, ai e voziti po ashtu me shpejtësi Corvette Stingray të vitit 1976, në shfaqjen e Jay Leno.

Ndërkohë, për Hummer-i elektrik, ai ka deklaruar se është më i lehtë dhe më i shpejtë se ai që ka në garazhin e tij.

https://www.facebook.com/1000266883431602/videos/319238823348506