17:15 / E Mërkurë, 05 Gusht 2020

Presidenti i FIFA-s solidarizohet me familjarët e viktimave në Beirut

Me shpërthimin e ndodhur dje në Beirut të Labinati, shumë persona humbën jetë, shumë zjarrëfikës u lënduan edhe qindra të tjerë mbetën pa shtëpit e tyre.

Kjo tragjedi nuk la pa e prekur edhe botën e futobollit, ku presidenti i FIFA-s, Infantino përmes një letre drejtuar shtetit të Libanit, shprehi ngushëllimet më të siqerta për viktimat e shpërthimit të djeshëm.

“Imazhet dhe lajmet nga Beirut na kanë mbushur me trishtim. Mendimet tona janë me të gjithë viktimat dhe të gjithë të prekur nga kjo tragjedi e tmerrshme. E gjithë komuniteti i futbollit qëndron pranë njerëzve të Libanit”, thuhet në shkrimin e Infantinos.

Kujotjmë se ky shpërthim erdhi nga një fabrikë e fishekzjarrëve./IndeksOnline/