10:39 / E Hënë, 01 Qershor 2020

Presidenti i Milanit: Ndryshimi nuk mund të ndodh aq shpejtë

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni ka folur për klubin në një intervistë të gjatë, ku ndër të tjerash ka folur edhe për rimëkëmbjen.

Ai ka thënë se skuadra ka kaluar në një krizë dhe ndryshimi nuk mund të ndodh shumë shpejtë.

Ne kemi bërë përpjekje të madhe për të balancuar llogaritë. Drejtori ynë i përgjithshëm është përqendruar në këtë. Ne do të kërkojmë lojtarë të rinj, Milani ka kaluar një kohë të gjatë krize, me duket utopi të mendoj se rilindja mund të ndodh shumë shpejtë”, ka thënë Scaroni.

73 vjeçari u bë President i klubit pasi Fondi Eliott mori pronësinë nga biznesmenët kinez. /IndeksOnline/