10:38 / E Premte, 18 Tetor 2019

Presidenti Thaçi takohet me përfaqësues të Kosovës, në Dubai, për garën e robotikës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim  Thaçi është takuar me grupin e studentëve inovatorë që do ta përfaqesojnë Kosovën në Dubai, në garën ndërkombëtare tëv robotikës në mesin e 170 shteteve.

 Përmes një postimi në Facebook, presidenti  Thaçi u ka uruar suksese pjesmarrësve si edhe ka vlerësuar talentet e tjerë kosovarë në fushat e shkencës sportit dhe muzikës.

Postimi i plotë: