16:06 / E Enjte, 24 Nëntor 2022 / MSH

Presidentja Osmani e rrethuar nga ushtarët amerikanë, festojnë “Ditën e Falenderimeve”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka kaluar ditën së bashku me ushtarët amerikanë.

Osmani, ushtarët amerikanë dhe miqtë e Kosovës festuan Ditën e Falenderimeve.

“Populli i Kosovës është falënderues për shërbimin fisnik dhe mbështetjen e jashtëzakonshme të aleatëve tanë amerikanë që kanë shërbyer në vendin tonë dhe përkrah nesh përgjatë dekadave të fundit” ka shkruar Osmani në facebook.

Presidentja ka shtuar se miqësia e Kosovës me ShBA-në është më e fortë se kurrë.