20:22 / E Mërkurë, 29 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Prishtina ka një mesazh prekës për Dardan Berishën (Foto)

Dardan Berisha edhe zyrtarisht është basketbollist i skuadrës çeke Nymburk.

Ai ka përfunduar aventurën e tij te Sigal Prishtina ku ka zhvilluar një sezon mjaftë të mirë.

Skuadra nga kryeqyteti përmes një postimi në Facebook e ka falënderuar yllin e Kosovës për sakreficën.

Ky është mesazhi i Sigal Prishtinës:

FALEMINDERIT EDHE NJË HERË, DARDAN BERISHA

Tani më është zyrtarizuar, Prishtina dhe Dardani kanë ndarë rrugët këtë edicion, pasi që basketbollisti më i mirë shqiptar ka vazhduar karrierën e tij në Çeki.

“Dali” u rikthye te Prishtina dhe sakrifikoi karrierën e tij për të ndihmuar klubin tonë për garat ndërkombëtare, duke dhënë edhe atomin e fundit, për Prishtinën e Kosovën, mirëpo tani ka ardhur momenti që ai te rikthehet në Evropë.

Andaj, SIGAL Prishtina i dëshiron shumë suksese Dardanit në rrugëtimin e tij te ri!

Prishtina dhe e gjithë Kosova të falënderon, Dardan Berisha!