23:26 / E Premte, 06 Dhjetor 2019 / indeksADMonline

Prishtina sonte me ajër më të ndotur se Kalkuta dhe Mumbai

Kushtet meteorologjike që po mbretërojnë mbi rajon, pa qarkullim ajror, kanë ndikuar që ndotësit të koncentrohen në shtresat e ulëta të atmosferës.

Shihet nga tabela se të gjithë qytetet e rajonit janë në top 10 të vendeve më të ndotura, e sidomos Sarajeva me ndotjen më të lartë.

No photo description available.