16:51 / E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 / Blerim

Pse Ancelotti ishte në seancën stërvitore të klubit të Atalantës para ndeshjes me Liverpoolin?

Trajneri i Evertonit Carlo Ancelotti sot u pa në seancën stërvitore të klubit Italian, Atlanta.

Trajneri i Evrtonit ishte i pranishëm në terrenin e trajnimit të Atalantës para ndeshjes me Liverpoolin në Ligën eKampionëve, shkruan IndeksOnline

Por, si ndodhi që Anceloti të ishte prezent në këtë seancë stërvitore?

Skuadra e Serie A nuk mund të stërvitej pas mbërritjes së tyre në Angli dje pasi kishin një problem me aeroplanin e tyre, raporton Sky Sport . 

Ata arritën në Liverpool shumë vonë dhe u stërvitën këtë mëngjes në stadiumin e Evertonit, ku ishte i pranishme edhe Anceloti.

Kujtojmë se Liverpooli dhe Atalanta do të takohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kmapionëve.