14:34 / E Diele, 22 Shtator 2019

PSG kërkon trajnerin e njohur si zëvendësues të Tuchelit

Sipas asaj që është raportuar nga gazeta Daily Mail , PSG janë të interesuar të nënshkruajnë Ole Gunnar Solskjaer si një trajner të ri për të zëvendësuar Thomas Tuchel nga Manchester United.

Performanca e ligës së PSG nuk ka qenë shumë mbresëlënëse këtë sezon dhe nëse rezultatet nuk përmirësohen, Solskjaer do të jetë porti i tyre i parë i thirrjeve për të zëvendësuar trajnerin gjerman.

Edhe  Solskjaer nuk po kalon kohë të mirë në “Old Trafford” dhe po ngec për të fituar në Premierligë./Indeksonline/