23:14 / E Enjte, 20 Janar 2022 / Medina Shala

PSG-Real Madrid: Ndeshja luhet në stadium të mbushur

Paris Saint Germain do të presë Real Madridin për ndeshjen e parë për fazën “16” të Champions League .

Konkretisht, “Parc des Princes” pritet të jetë i mbushur, pasi qeveria franceze vendosi që masat kundër koronavirusit në vend të jenë të vlefshme deri më 2 shkurt.

Kjo do të thotë se kapaciteti prej 5 mijë tifozësh në stadiume pas fillimit të shkurtit do të ndryshojë dhe njerëzit do të lejohen të shkojnë normalisht në stadium, pa kufizimin e mësipërm.