22:41 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

PSG “shkatërron” Celticun, Bayerni fiton ndaj Anderlechtit (Video)

PSG ka mposhtur Anderlechtin me rezultat 7-1 në ndeshjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Golat për francezët i shënuan  dy Neymar, dy Cavani dhe nga një Mbappe, Verati dhe Alves.

Golin e vetëm për Celticun e shënoi Mosussa dembele.
Në ndeshjen tjetër, Bayerni ka mposhtur Anderlechtin me rezultat 2-1.

Golat për gjermanët i shënoi Leëandoëski dhe Tolisso, ndërsa për Anderlechtin shënoi Sofiane Hanni.

Në grupin B, PSG mban kreun me 15 pikë, ndërsa Bayerni është e dyta me 12 pikë. /IndeksOnline/