12:11 / E Diele, 07 Tetor 2018

Publikohen formacionet zyrtare: Mustafi dhe Xhaka nga minuta e parë në derbin londinez

Arsenali synon që sot ta arrijë fitoren e gjashtë me radhë në Premier League.

Skuadra e Unai Emeryt është mysafir i Fulhamit në ”Craven Cottage” në derbin londinez.

Mungesë tek Arsenali është Mesut Ozil, i cili nuk është as në bankën rezervë, teksa Aubameyang nuk luan nga minuta e parë, transmeton IndeksOnline.

Vendin e tij e ka zënë Danny Welbeck, teksa Arsenali e ka për qëllim ta arrijë edhe fitoren e nëntë radhazi në të gjitha garat.

Dhe pak para fillimit të ndeshjes në Londër, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet, me të cilat përballen sot.

Fulham:

Arsenal:

/IndeksOnline/

Temat: