22:02 / E Premte, 17 Janar 2020

Qëllimi i Sarrit dhe i Juventusit, ta ndihmojnë Ronaldon ta fitojë prap topin e artë

Ronaldo pesë herë ka arritur të shpallet si futbollisti më i mirë në botë dhe ta fitojë topin e artë, mirëpo kjo duket se nuk është e mjaftueshme.

Por që ta fitojë topin e artë duket se e ka edhe ndihmën e një personi të veqantë, bëhet fjalë për trajnerin e tij te Juventusi, Sarrin.

Sarri tregoj, që e ka për qëllim ta ndihmojë futbollistin që të arrijë, ta fitojë topin e artë për herën e gjashtë.

Unë do të doja ta ndihmoja Cristianon të fitojë topin e tij të gjashtë, sepse fakti që dikush ka fituar më shumë se ai, më bën të kthehem pak. Unë mendoj se është edhe qëllimi i tij dhe i të gjithë ekipit për ta ndihmuar atë të arrijë atë qëllim”, u deklarua Sarri.

/Indeksonline/.