20:01 / E Hënë, 01 Mars 2021 / Ç.Q

Qëlloi numrat e lotarisë, por harroi të luaj/ Britanikja humb 254 milionë dollarë

Studentja britanike, Rachel Kennedy të premten mendoj se ishte dita e saj me fat.

Ajo kishte qëllua të gjithë numrat e “EuroMillions” dhe mendoi se kishte fituar çmimin e madh prej 254 milionë dollarë, transmeton Indeksonline.

Por, Kennedy kishte harruar të luante numrat dhe i humbi 254 milionë dollarë. I dashuri i Rachel postoj lajmin në Tëitter dhe u shprehë i mërzitur.

“Kur e dashura juaj vendos që një javë të mos luaj në EuroMillions dhe të gjithë 7 numrat e saj të zakonshëm. 182 milionë funta(254 milionë dollarë)”, kishte shkruar Liam McCrohan./Indeksonline/