21:03 / E Premte, 25 Shtator 2020

Qeveria ndryshon masat Covid-19, merret vendimi edhe për aktivitetet kulturore

Situata me pandeminë Covid-19 në vend ditëve të fundit ka shkuar drejt përmirësimit, kjo për shkak të zvogëlimit të rasteve të reja dhe një numër më të madhe me të shëruar.

Sipas burimeve të Indeksonline, pas disa muajsh të masave strikte të vendosura në gjithë vendin për të luftuar koronavirusin, Qeveria ka vendosur që t’i ndryshoj ato.

Në mesin e tyre është edhe lejimi i aktiviteteve kulturore, teatrove dhe kinemave, por me masa të caktuara./Indeksonline/