09:09 / E Martë, 05 Dhjetor 2023 / LB

Rama për vdekjen e aktorit Kabashi: Lamtumirë Mirush

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar për vdekjen e aktorit të njohur, Mirush Kabashi.

Rama ka postuar një foto të Kabashit me mbishkrimin: Lamtumirë Mirush.

Familjarë të aktorit kanë njoftuar mengjesin e sotëm për vdekjen e Mirushit.

“Të nderuar miq, kolegë dhe aashamirës, me pikëllim të thellë ju njoftojmë se MIRUSH KABASHI ndërroj jetë të Martën, në datë 5 Dhjetor pas mesnate. Përsa i përket detajeve të ditës, orës së varrimit dhe homazheve do ju komunikojmë në orët në vazhdim. Me Respekt, Familja Kabashi!”, thuhet në njoftimin e familjes.