22:37 / E Premte, 02 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ramush Haradinaj: Shpend Ahmeti e ka zor me më kritiku, Haskuka e ka zor me më sha

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur edhe për relacionet e tij me kryetarin e PSD-së, Shpend Ahmetin në një intervistë në Radio Televizionin e Kosovës [RTK].

Ai ka thënë se ka bërë punë të madhe në komunën e Prishtinës, dhe e ka ndihmuar Shpend Ahmetin. Më tej, Haradinaj ka deklaruar se 1/3 e qytetarëve të Kosovës jetojnë në Prishtinë – gjë që, përbën një shifër tepër të pasaktë – dhe se me ndihmën e tij, iu ka ndihmuar qytetarëve të të gjitha partive.

Ai ka thënë se i ka ndihmuar edhe kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskukës – për të cilin thotë se poashtu e ka zor që ta shajë.