17:01 / E Enjte, 26 Nëntor 2020 / Blerim

Reagimi i yllit të Arsenalit në konferencën për media, kur e kuptoi se Maradona ka vdekur

Në konferencë për media ditën e djeshme të Arsenalit para ndeshjes me Molde në Evropa Ligë, ylli i “Topçinjeve”, Cedric Soares u befasua kur kuptoi lajmin që Diego Maradona ka vdekur.

Gazetarja me emrin Elizabetta papritmas lexoi lajmin për vdkejen e legjendës argjentinasae, e reagimi i Soares ishte i çuditshëm, pasi ai mbeti plotësisht i ngrirë, shkruan IndeksOnline

Ajo kërkoi nga mbrojtësi që të thoshte diçka për Maradonë, por ekipi i Arsenalit ndërhyri me të drejtë dhe këmbënguli se ata nuk mund të thonin asgjë pasi lajmi nuk u verifikua në atë moment.