14:58 / E Enjte, 26 Mars 2020

Real Madrid lëshon “Santiago Bernabeun” si hapësirë për të grumbulluar ndihmat

Real Madrid ka njoftuar se k lëshuar hapësirat e stadiumit “Santiago Bernabeu” për grumbullimin e ndihmave që do të nevojiten për t luftuar koronavirusin.

Klubi nga Madridi sapo ka komunikuar se ka arritur një marrëveshje me Këshillin e Lartë të Sportit për grumbullimin dhe shpërndarjen e furnizimeve të kujdesit shëndetësor.

Ky është njoftimi i klubit:

Real Madrid FC, në bashkëpunim me Këshillin e Lartë të Sporteve, po fillon një projekt në Madrid për furnizimin dhe shpërndarjen e furnizimeve shëndetësore strategjike me qëllim luftimin e pandemisë COVID-19. Faleminderit për bashkëpunimin e ngushtë nga këto dy institucione, stadiumi Santiago Bernabéu do të bëhet një hapësirë ​​e adaptuar për të ruajtur dhurime të furnizimeve shëndetësore të destinuara për të luftuar këtë pandemi”, thuhet në njoftimin e klubit.

13 herë kampionët e Evropës kanë dhuruar edhe mjete financiare për sistemin e shëndetësisë në mënyrë që të lutohet koronavirusi. /IndeksOnline/

Mos i humb