18:04 / E Diele, 09 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Real Madrid “me zor” kundër skuadrës së fundit, futet në zonën “Champions”

Pas rezultateve të dobëta në fillim të sezonit, Real Madrid ka filluar të këndellët.

Kampionët në fuqi të Evropës kanë mposhtur Huescan e vendit të fundit me rezultat minimal 0-1, shkruan Indeksonline.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Gareth Bale në minutën e tetë të takimit.

Me këtë fitore,Real Madrid ngjitet në pozitën e katërt me 26 pikë, dy më pak se Sevilla dhe Atletico dhe pesë më pak se Barca. /IndeksOnline/