15:59 / E Hënë, 19 Nëntor 2018

Kërkon nga Bale që t’ja dërgojë familjen me avion privat në Shqipëri

Chris Gunter do të bëhet lojtari me më së shumti paraqitje për Uellsin të martën, por atij i duhet ndihma e bashkëlojtarit, Gareth Bale për ta dërguar familjen e tij në Shqipëri për ta parë ndeshjen.

Ginter pritet që ta kalojë rekordin e Neville Southall me 92 paraqitje, dhe duke u tallur, ka thënë se do të kërkojë ndihmën e Bales për avionin e tij privat.

Avioni i tij është i tipit, Cessna Citation XL Plus dhe ka një vlerë prej 9.35 milionë funte.

”Unë do ta pyes Balen nëse mund ta shfrytëzoj avionin e tij. Nuk është vend i lehtë për të shkuar, por nëse tifozët uellsian mund ta bëjnë atë, jam i sigurtë se mund të gjejë zgjidhje”, tha Gunter, transmeton IndeksOnline.

”Do të tentoj ta sjell familjen time atje. Por, e di se ata do ta shikojnë ndeshjen edhe nëse nuk janë në stadium, ashtu siç kanë bërë gjatë gjithë karrierës sime”.

Trajneri, Ryan Giggs ka konfirmuar se mbrojtësi i Reading do të startojë në ndeshjen në Elbasan, teksa 2000 tifozë nga Uellsi do ta përkrahin Kombëtaren e tyre nga tribunat./IndeksOnline/

Mos i humb