23:32 / E Mërkurë, 20 Janar 2021 / I.S

Real Madridi eliminohet nga Kupa, mposhtet nga skuadra e Ligës së ‘përroit’

Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet Alcoyano dhe Real Madridit, duel ky në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit.

Skuadra e Realit është befasuar nga Alcoyano që bën gara në Ligën e tretë të Spanjës, shkruan IndeksOnline

Koha e rregullt përfundoi me rezultat në 1:1, por ‘Mbretërit’ u befasuan në vazhdime, Casanova vendosi epilogun përfundimtar në 2:1.

Kështu, Reali është eliminuar nga Kupa e Mbretit.