15:09 / E Premte, 10 Korrik 2020

Real Madridi sonte pa Ramosin, këto janë statistikat e “Los Blancos” pa kapitenin e skuadrës

Sonte nga ora 22:00, klubi i Real Madrid do të luaj kundër Alavesit në kuadër të javës së 35-të të La Ligas.

Mungesa më e madhe sonte për ekipin e Zidanes është kapiteni i skaudrës, Sergio Ramos, transmeton Indeksonline.

Nga fillimi i vitit 2019, e deri më tani Real Madrid ka luajtur 18 ndeshje zyrtare pa Ramosin.

Në këto 18 ndeshje Real Madridi ka këto statistika: 10 fitore, 6 humbje dhe 2 barazime.

Ramos këtë sezon jo vetëm në anën defanzive, por edhe në fazën ofanzive ka qenë tejet i rëndësishëm./Indeksonline/

Mos i humb