23:25 / E Mërkurë, 30 Shtator 2020

Reali i falënderohet Viniciusit, shënon fitore ndaj Valladolidit

Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet Real Madridit dhe Valladolidit, duel ky në kuadër të xhiros së katër në La Liga.

Skuadra e Realit nuk ishte në element të mirë në këtë ndeshje, pasi minamalisht fitoi ndaj Valladolidit, shkruan IndeksOnline

Falë golit të, Vinicus në minutën e 65’të takimit, djelmoshat e Zidane e mposhtën Valladolidin.

Pra rezultati final u vendos në 1:0.