16:32 / E Martë, 26 Janar 2021 / A. A

Rënja drastike e Shinji Kagawas, ja te cila skuadër është transferuar

Ish ylli i Borussia Dortmund Shinji Kagawa është transferuar te skuadra greke PAOK si lojtar i lirë.

Mesfushori japonez ishte pa skuadër në 4 muajt e fundit dhe pavarësisht disa ofertave, zgjodhi ekipin grek.

Edicionin e kaluar Kagawa luajti në ligën e dytë të Spanjës, me Real Zaragozan.

Japonezi e gjen PAOK-un në vendin e 4-të në tabelë, 12 pikë më pak se lideri Olympiacos.

/Indeksonline/