10:16 / E Premte, 01 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Reshjet e shiut shkaktojnë 66 aksidente për 24 orë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 66 aksidente trafiku, shkruan Indeksonline.

sipas policisë, 23 kanë qenë me të lënduar dhe 43 pa të lënduar. gjatë kësaj periudhe policia ka shqiptuar 687 tiketa trafiku për kundërvajtësit e komunikacionit.
për 24 orë janë arrestuar 27 persona, 13 janë dërguar në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit. /Indeksonline/