23:20 / E Premte, 24 Janar 2020

Rexhbecaj u mposht nga Dortmundi por statistikat e tij ishin mbreslënëse

Skuadra e Kolnit u turpërua sonte në ndeshjen kundër Dortmundit, pasi u mposhtën me rezultat të thellë 5-1.

Mirëpo futbollisti, Elvis Rexhbecaj për aq minuta sa ishte pjesë e skuadrës mysafire tregoi se e meriton të jetë edhe startues.

Kjo pasi që statistikat e tij ishin fantastike, pasime të sakta i kishte 100%, një goditje drejt portës, tri duele dhe të trija të fituara, driblime i kishte dy dhe po ashtu të dyja me sukses kurse po ashtu u faullua dy herë.

Rexhbecaj u inkuadra në lojë vetëm në minutën e 80’./Indeksonline/.

Image result for elvis rexhbecaj koln