18:32 / E Enjte, 19 Shtator 2019

Rezultatet dhe tabela, Gjilani në krye, Prishtina e fundosur

Kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e javës së pestë të Superligës së Kosovës në futboll.

Tri ndeshje janë zhvilluar të mërkurën derisa tri ndeshje të tjera janë zhvilluar sot.

Këto janë rezultatet e arritura.

Gjilani është e vetme në krye të tabelës me 12 pikë, e ndjekur nga Drita me 10 pikë, shkruan Indeksonline.

Feronikeli është në vendin e tretë me 9 pikë, derisa Ballkani dhe Llapi kanë nga 8 pikë.

Drenica dhe Vushtrria kanë nga 5 pikë në vendin e 9 dhe 10, derisa në dy vendet e fundit janë Prishtina me 4 pikë dhe Dukagjini me 1 pikë. /IndeksOnline/