21:55 / E Enjte, 24 Nëntor 2022 / Gjelbrim

Richarlison si një dron, Serbinë e rahaton

Brazili e ka nisur me fitore Kampionatin Botëror ”Katar 2022”.

Brazilianët mposhtë Serbinë me rezultat 2-0, shkruan IndeksOnline.

Të dy golat u shënuan nga sulmuesi i Evertonit, Rachirlison, në minutat 62′ dhe 73′.

Pas ndeshjeve të para, Brazili dhe Zvicrra kanë nga tre në Grupin G, ndërsa Cameruni dhe Serbia me zero pikë./IndeksOnline/