20:00 / E Mërkurë, 05 Gusht 2020

Rikthehet Evropa Liga: Formacionet zyrtare: Man United – LASK

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Man United dhe LASK, duel ky në kuadër të 1/8 së finales në Evropa Ligë.

Takmi i takon Play-offit, ku njëra nga skuadrat do të kulaifikohet tutje, e që në këtë rast Man United i ka gjasat pas lojës së parë që e fitoi në 5:0, shkruan IndeksOnline.

Pra, kjo sfidë do të luhet në stadiumin “Old Trafford”, pa shikues.

Më poshtë formacione zyrtare të të dyja skuadrave:

Man Utd XI: Romero; Fosu-Mensah, Bailly, Maguire, Williams; McTominay, Fred; Mata, Lingard, James; Ighalo

LASK XI: Schlager; Wiesinger, Trauner, Andrade, Ranftl; Holland, Michorl, Renner, Frieser, Raguz; Balic

Mos i humb