19:03 / E Enjte, 12 Korrik 2018

Roboti që qepë rroba, efikas dhe me kosto të ulët (Video)

Sewbo është një robot-veshje qepje që dëshiron të ndihmojë industrinë e modës.

Kompania shpreson se ky robot do t’i lejojë prodhuesit të krijojnë veshje me cilësi më të lartë me kosto më të ulët.

Se si funksionon ky dhe se sa efikas është, shikojeni videon në vazhdim./Indeksonline/

Temat: