08:40 / E Premte, 05 Qershor 2020

Ronaldo bëhet futbollisti i parë miliarder

Cristiano Ronaldo përveç suksese të mëdha në futboll, ai po del të jetë edhe një biznesmen i shkëlqyer.

Magazina ‘Forbes’ raporton se portugezi tashmë është futbollisti i parë në histori që miliarder, transmeton Indeksonline.

Tashmë të ardhurat e tij përgjatë karrierës e kalojnë 1 miliard dollar.

35 vjeçari është atleti i tretë që arrin të bëhet miliarder para se të pensionohet.

Para tij e kanë bërë Tiger Woods dhe Floyd Mayweather./Indeksonline/

Mos i humb