12:34 / E Premte, 06 Korrik 2018 / indeksADMonline

Rozana uron vetën për ditëlindje: Uroj të gjej lumturinë! (Foto)

Këngëtarja nga Shqipëria, Rozana Radi feston sot ditëlindjen. Në këtë ditë të veçantë për të, Rozi ka uruar vetën me fjalë interesante.

Ajo ka publikuar në Instagram një fotografi të vetën, me një urim të gjatë, ku ka zbuluar edhe disa gjëra për vetën, shkruan Indeksonline.

Rozi në fund uron që fëmijët e saj ta duan atë, aq sa ajo i do prindërit e vet që nuk i ka parë me vite.

Më poshtë urimi i Rozit kushtuar vetës pa ndërhyrje:

Uroj qe vitet qe kalojne te mos ma largojne asnjehere buzeqeshjen vizatuar ne fytyre. Kete buzeqeshje qe spontanisht shperthen ne portretin tim kur kujtoj qe gjerat e thjeshta, me lumturojne me shume.

Uroj qe te jetoj gjithmone me emocione!

Uroj qe nje dite te behem qytetare e botes. Uroj qe te mos e humbas kurre shpirtin tim te inisjatives. Uroj qe te kem ze , ze atehere kur me duhet me teper se kurre. Sepse nuk kemi lindur per te ndejtur ulur,kemi deryren qe te ngrihemi e ta leme lirine te marri forme nepermjet xhesteve tona. Uroj qe te kem kurajo. Uroj qe ta jetoj ne cdo moment jeten time me te gjitha zhgenjimet, gabimet e gezimet , ta shijoj ne cdo qelize dhe te kem gjithmone nje pale kepuce me taka perpara te cilat te me kujtojne qe mund te arrij gjithmone aty ku dua.

Uroj te kujtohem gjithmone te ve vehten time ne vend te pare, sepse ta vendosesh vehten ne vend te pare eshte pozicioni me I mire I lumturise dhe i dinjitetit e nuk do te lejoje askend te ma ndryshoj kete mendim as per nje pale “kepuc Louboutin.” Uroj te mos e braktis kurre femijen brenda meje, te njejten femij qe shume vite me pare shikohej ne pasqyre e veshur me nje fund tutu roze me deshire e madhe per tu rritur,ja tek jam po ajo vajza e vogel qe sot ulet perpara nje kompiuteri dhe I transformon kujtimet e saje ne fjale.

Uroj qe te kem shume kohe.Per te lexuar nje liber nderkohe qe jashte bie shi dhe une arratisem poshte kuvertes se krevatit, kohe per te degjuar Minen , Celentanon Michael Bublè dukee derruarr nje kercim me tim ate, te mbyll syte e te shenderrohem ne nje spektatore te jetes sime, te blej nje apartament ne jug te Italise, te pi nje kafe me time moter , te zhyten ne vasken me qirinj te ndezur anash, te kultivoj pasjonet e mia, te konsumoj cokollata shtrire ne divanin e guzhines time duke ndjekur komedi Amerikane.

Uroj qe te gjej lumturine ! Ne nje perqafim, ne dy sy qe me shikojne dhe shkelqejne, ne nje mesazh,ne nje fraze, ne nje kujtim ne nje surpriz te theshte. Uroj qe femijet e mi neser te me duan po aq shume sa i dua une prinderit e mi dhe pse vite pa i pare! /Indeksonline/