13:56 / E Hënë, 10 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Kirk Douglas festoi 102 vjetorin e lindjes me urim të veçantë

Aktori Kirk Douglas festoi 102-vjetorin e tij të lindjes me një urim të veçantë për gruan e djalit të tij.

Katherine Zitta Jones, bashkëshortja e aktorit, ndau një video të Instagram në një rrjet social të dielën, duke thënë: “Gëzuar 102-vjetorin e njeriut më madhështor. Ne ju duam, Kirk. “

Video përmbante fotografi të Kirk Douglas përmes karrierës së tij të filmit dhe anëtarëve të familjes.

Douglas është një nga figurat kryesore të Hollywood-it për dekada dhe është më i njohur për rolin e tij në filmin “Spartacus” nga viti 1960.